"Лъвиците" удариха Азерабайджан в Апелдорн (ВИДЕО)

Волейболистките ни чакат чудо след първата си победа на олимпийската квалификация

Волейболните ни националки записаха първа победа на олимпийската квалификация в Апелдорн, Нидерландия. Момичетата на селекционера Иван Петков се наложиха с 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:22) срещу Азербайджан. Сега нашите се надяват на чудо. Полша трябва да запише две загуби с 0:3 или 1:3 - от Холандия тази вечер и от Азербайджан утре, за да имат "лъвиците" шансове за полуфинал.

В началото на първата част двата отбора се движеха равностойно, след което българките оформиха добра преднина и си осигуриха спокойствие. В ключовите моменти съперникът се приближи максимално, но не се случи нищо повече.

Вторият гейм стартира под диктовката на азербайджанските състезателки. До средата на частта инициативата бе в техните ръце, но постепенно момичетата на Иван Петков обърнаха резултата. В следващите минути те не срещнаха трудности и продължиха възходящата си линия.

Третата част започна равностойно, след което волейболистките на Васиф Талибов поведоха в резултата. Доминацията се запази до край и пасивът бе намален на 1:2 гейма. Играта на блок се оказа от съществено значение за развоя на гейма. Азерките реализираха 4 точки, а нашите само една.

Българките показаха по-добра игра в решителната четвърта част, като доминираха напълно до 13:8. Съперничките им успяха да ги настигнат и да върнат интрига, но за кратко. "Лъвиците" успяха да излязат от ситуацията и да се преборят за крайния успех.

Най-резултатна бе Александра Миланова с 20 точки, 16 точки добави Гергана Димитрова. За противника Йелизавета Самадова приключи с 23 точки (2 блокади), с 21 точки се разписа Полина Рахимова (2 аса).