Два отменени гола отказаха Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Точни за каталунците бяха Меси и Гризман, докато за съперника се разписаха Коке, Мората и Кореа

Атлетико (Мадрид) ще се изправи срещу Реал (Мадрид) на финала на новия турнир за Суперкупата на Испания, който се провежда в Джеда (Саудитска Арабия). "Дюшекчиите" успяха да елиминират Барселона след победа с 3:2 и в неделя от 19:30 часа излизат срещу "белия балет" в спор за трофея.

Полуфиналът Барса - Атлетико беше изключително интригуващ, особено през второто полувреме, когато паднаха и петте попадения. Почивката дойде при 0:0, а след нея дойде головото шоу. Коке даде преднина на Атлетико в 46-ата минута, а в 51-ата Лионел Меси изравни. В 63-ата точен беше и Антоан Гризман, за да се стигне до пълния обрат за Барселона.

След намеса на ВАР две попадения на каталунците обаче бяха отменени - едното заради игра с ръка на Меси, а второто поради засада.

В 81-ата минута Алваро Мората направи 2:2, а в 87-ата Анхел Корея се превърна в герой за Атлетико, донасяйки победата с 3:2.

В сряда Реал (Мадрид) спечели с 3:1 срещу Валенсия и се класира на финала. По-голямата част от феновете на футбола се надяваха да станат свидетели на Ел Класикото между "белия балет" и Барса, но каталунците не успяха да преодолеят Атлетико.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Барселона: Нето; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Видал, Бускетс, Де Йонг; Меси, Суарес, Гризман

Атлетико Мадрид: Облак; Трипиър, Фелипе, Савич, Лоди; Томас, Саул, Ерера, Корея; Жоао, Мората