СПЕКТАКЪЛ В МАНЧЕСТЪР: Рашфорд блести в шоу за историята на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юношата на Юнайтед с два гола в своя мач №200, Мата с асистенции, Марсиал и Грийнууд също вкараха на последния

Манчестър Юнайтед постигна първа победа през новата година от четвъртия опит, разбивайки с 4:0 последния в класирането Норич на „Олд Трафорд“.

Срещата от XXII кръг на английската Висша лига бе юбилейна за бе юношата на домакините Маркъс Рашфорд, а той блесна с два гола и вече има 20 във всички турнири през сезона.

Освен това, голмайсторът на „червените дяволи“ се нареди сред най-младите футболисти с 200 мача за „червените дяволи“, измествайки от третото място по този показател Кристиано Роналдо.

22-годишният Рашфорд остана само зад легендарните Джордж Бест и Райън Гигс, изиграли по 200 срещи за Юнайтед на по 21-а.

Днес той откри резултата в 27-ата минута, а малко след почивката удвои от дузпа.

Две минути след това Антони Марсиал оформи класиката след втората асистенция на Хуан Мата в двубоя, докато точка на спора сложи резервата Мейсън Грийнууд.

Гостите имаха само един по-сериозен шанс, но Де Хеа показа класа точно преди почивката и „канарчетата“ останаха без успех в девети пореден кръг.

Поставеният под напрежение наставник на домакините Оле Гунар Солскяер върна в състава възстановения защитник Хари Магуайър и пусна сред титулярите Андреас Перейра, Мата и младока Брендън Уилямс.

Последният замени контузилия се на загрявката Люк Шоу и спечели дузпа скоро след паузата, а преди нея Юнайтед направи доста пропуски заради опити за технични отигравания в и около наказателното поле на Норич.

Логичното се случи в 27-ата минута, когато Мата намери с прецизно центриране Рашфорд на далечната греда и английският национал откри резултата.

Точно преди почивката Норич можеше да изравни след първата си добра контраатака, но Де Хеа отрази опасен удар от движение на Тод Кантуел.

Така почивката дойде при 1:0, ала скоро след нея Брендън Уилямс изпревари Тим Крул и вратарят го събори в пеналта. Рашфорд превърна отсъдената дузпа в гол – 2:0.

Две минути по-късно домакините удариха още веднъж - Антони Марсиал засече с глава центриране на Мата за 3:0.

След това Рашфорд бе заменен и напусна накуцвайки терена, а в 57-ата минута Брендън Уилямс трябваше да вкара четвърто попадение.

19-годишният краен бранител изигра пореден силен двубой, но направи по-трудното и стреля над опразнената врата от непосредствена близост.

Андреас Перейра отстъпи в 71-ата минута мястото си на Мейсън Грийнууд, който се разписа пет по-късно с удар извън пеналта за девети път през кампанията - 4:0.

Така Юнайтед взе задължителните 3 точки и събра 34, с пет по-малко от четвъртия Челси, докато "канарчетата" са с едва 14 и стремглаво летят към изпадането.

Манчестър Юнайтед – Норич 4:0
1:0 Маркъс Рашфорд 27
2:0 Маркъс Рашфорд 51
3:0 Антони Марсиал 54
4:0 Мейсън Грийнууд 76

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Уилямс, Фред, Матич, Перейра, Мата, Рашфорд, Марсиал;

НОРИЧ: Крул, Арънс, Цимерман, Бирам, Хенли, Тетей, Вранчич, Буендиа, Маклийн, Кантуел, Идах;
Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира