ЛЕДЕН ДУШ ЗА АРТЕТА: Арсенал пак не успя срещу Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обамеянг се превърна от герой в грешник за „топчиите“ в лондонското дерби

Арсенал не съумя да спечели срещу Кристъл Палас в четвърто поредно издание на това лондонско дерби.

Този път то бе от програмата на XXII кръг от английската Висша лига и приключи при резултат 1:1 на „Селхърст Парк“, така че домакините останаха непобедени от „топчиите“ в рамките на последните две календарни години, а и с точка повече от тях.

Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг пък се превърна от герой в грешник за своя тим. Капитанът на Арсенал първо откри резултата в 12-ата минута, ала в 67-ата получи директен червен картон и бе изгонен.

Така „артилеристите“ не съумяха да затвърдят възхода си под ръководството на своя нов наставник Микел Артета.

37-годишният испанец дебютира като мениджър, след като допреди по-малко от месец бе помощник на Хосеп Гуардиола в Манчестър Сити, а сега се изправи срещу колега, който е по-възрастен от него с почти 35 години. Артета не направи нито една промяна в състава, победил Манчестър Юнайтед с 2:0 на първи януари, но в крайна сметка момчетата му взеха само точка от визитата си.

Иначе гостите започнаха срещата вдъхновено и в 12-ата минута откриха резултата след отлична многоходова акция. Тя бе хладнокръвно завършена от Обамеянг след хубав извеждащ пас от Александър Лаказает.

Така габонският нападател вече има впечатляващите 9 гола от едва 13 удара при шампионатните визити на Арсенал, а освен това е втори при реализаторите в английския елит с 14 попадения (3 по-малко от лидера Джейми Варди).

Домакините пък заиграха по-силно и отправиха първия си точен изстрел след над 40 минути игра. Той бе дело на Шейку Куяте, но в обсега на Бернд Лено и вратарят на „артилеристите“ го спаси.

Прогресът в играта на домакините продължи след почивката и в 54-тата минута закономерно се стигна до равенство.

Отбраната на Арсенал не се справи с един свободен удар, Куяте намери Аю, който стреля и след рикошет в крака на Давид Луис топката влезе във вратата на Лено за 1:1.

В 61-ата минута именно Луис бе близо до попадение, но прати топката с глава над целта, засичайки центриране от корнер.

Шест минути по-късно капитанът Обамеянг получи директен червен картон след намесата на ВАР заради опасно влизане в краката на Макс Майер, който не можа да продължи мача и бе принудително заменен.

Впоследствие и двата отбора имаха шанс да спечелят срещата.

В 79-ата минута Сократис изчисти от голлинията удар с глава на Томскинс, а 3 минути след това изстрел на Пепе срещна гредата, след което Лаказает не можа да направи добавка.

След ремито двата отбора остават съседи в класирането - съответно девето и десето, като Палас има с точка повече от "топчиите".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира