ЛЕДЕН ДУШ ЗА АРТЕТА: Арсенал пак не успя срещу Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обамеянг се превърна от герой в грешник за „топчиите“ в лондонското дерби

Арсенал не съумя да спечели срещу Кристъл Палас в четвърто поредно издание на това лондонско дерби.

Този път то бе от програмата на XXII кръг от английската Висша лига и приключи при резултат 1:1 на „Селхърст Парк“, така че домакините останаха непобедени от „топчиите“ в рамките на последните две календарни години, а и с точка повече от тях.

Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг пък се превърна от герой в грешник за своя тим. Капитанът на Арсенал първо откри резултата в 12-ата минута, ала в 67-ата получи директен червен картон и бе изгонен.

Така „артилеристите“ не съумяха да затвърдят възхода си под ръководството на своя нов наставник Микел Артета.

37-годишният испанец дебютира като мениджър, след като допреди по-малко от месец бе помощник на Хосеп Гуардиола в Манчестър Сити, а сега се изправи срещу колега, който е по-възрастен от него с почти 35 години. Артета не направи нито една промяна в състава, победил Манчестър Юнайтед с 2:0 на първи януари, но в крайна сметка момчетата му взеха само точка от визитата си.

Иначе гостите започнаха срещата вдъхновено и в 12-ата минута откриха резултата след отлична многоходова акция. Тя бе хладнокръвно завършена от Обамеянг след хубав извеждащ пас от Александър Лаказает.

Така габонският нападател вече има впечатляващите 9 гола от едва 13 удара при шампионатните визити на Арсенал, а освен това е втори при реализаторите в английския елит с 14 попадения (3 по-малко от лидера Джейми Варди).

Домакините пък заиграха по-силно и отправиха първия си точен изстрел след над 40 минути игра. Той бе дело на Шейку Куяте, но в обсега на Бернд Лено и вратарят на „артилеристите“ го спаси.

Прогресът в играта на домакините продължи след почивката и в 54-тата минута закономерно се стигна до равенство.

Отбраната на Арсенал не се справи с един свободен удар, Куяте намери Аю, който стреля и след рикошет в крака на Давид Луис топката влезе във вратата на Лено за 1:1.

В 61-ата минута именно Луис бе близо до попадение, но прати топката с глава над целта, засичайки центриране от корнер.

Шест минути по-късно капитанът Обамеянг получи директен червен картон след намесата на ВАР заради опасно влизане в краката на Макс Майер, който не можа да продължи мача и бе принудително заменен.

Впоследствие и двата отбора имаха шанс да спечелят срещата.

В 79-ата минута Сократис изчисти от голлинията удар с глава на Томскинс, а 3 минути след това изстрел на Пепе срещна гредата, след което Лаказает не можа да направи добавка.

След ремито двата отбора остават съседи в класирането - съответно девето и десето, като Палас има с точка повече от "топчиите".