Лион обърна Бордо за три минути

Срещата започна добре за домакините на стадион "Матмут Атлантик", които още в 15-ата минута откриха резултата

Лион си тръгна с ценна победа с 2:1 в гостуването си на Бордо от 20-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха до успеха с обрат в рамките на три минути през второто полувреме и така продължиха лошата серия на "Жирондинци" от 4 поредни загуби в първенството.

Срещата започна добре за домакините на стадион "Матмут Атлантик", които още в 15-ата минута откриха резултата. Йоахим Андерсен направи груба грешка, връщайки топката към своя вратар, без да знае, че Джими Бриан дебне зад гърба му. Ветеранът достигна пръв до топката и я чукна покрай Антони Лопеш за 1:0.

През второто полувреме обаче Лион взе нещата в свои ръце и стигна до пълен обрат. В 50-ата минута Максуел Корне стреля по земя от границата на наказателното поле и след рикошет в защитник кълбото влезе в мрежата за 1:1.

Само три минути по-късно Корне напредна и подаде за Муса Дембеле, който се освободи и със силен удар вкара за 1:2.

В 75-ата минута Дембеле можеше да вкара още едно попадение, но неговият изстрел се отби от напречната греда. В 84-ата минута пък ВАР изигра лоша шега на Бордо. Лоран Косиелни вкара изравнителен гол, но той не бе зачетен след преглеждане на повторенията заради засада.

Така Лион си тръгна с трите точки и продължава изкачването си в класирането, като вече е на 5-ата позиция с 29 точки. Бордо пък продължава пропадането си и заема 13-ото място с 26 точки.

Анчелоти с рекорд срещу Пеп

Италианецът се превръща в кошмар за Гуардиола

Николай Костов ще говори за Берое в петък

Вижте какво съобщиха от Левски

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман