Осма поредна победа за Левски Лукойл

Болки в кръста извадиха от мача Йордан Минчев

Левски Лукойл спечели домакинството си на А1 Академик (София) със 101:69 (24:26, 22:13, 29:15, 26:15). “Сините” дадоха на съперника само една четвърт, а в останалите три ги надиграха категорично, за да стигнат до осми пореден и общо 14-и успех в НБЛ този сезон.

Болки в кръста извадиха от мача Йордан Минчев, а за първи път като титуляр за Левски започна Борислав Младенов и вкара бързи три коша в самото начало, включително атрактивни забивки.

Академик поведе с по-добра успеваемост, в един момент с 4 точки, а след една четвърт водеше с 26:24.

Очаквано обратът се случи още в първите минути от втория период, а след осем поредни точки на Христо Захариев разликата скочи в полза на Левски.

Академик се поокопити, но авансът на “сините” си стоеше 7-9 точки до 46:39 на почивката.

За първи път разликата стана двуцифрена в началото на второто полувреме, като Левски направи и някои пропуски, които не позволиха да стане по-сериозно откъсване.

Чак след средата на третия период вече започна да се качва постоянно, а в края на частта вече бе 20 точки и продължи да расте.

През второто полувреме Академик трябваше да се справя и без основните си гард и център, Лъчезар Димитров с обадила се стара травма, а Андрей Иванов се почувства зле и бе откаран в болница.

В края на мача Левски Лукойл вече се забавляваше и довърши без напрежение работата си до 101:69.

С 27 точки и 9 борби за успеха завърши Райън Райт, 22 добави Христо Захариев, 13 точки и 11 борби отчете Ричард Амарди, а Чавдар Костов регистрира 10 асистенции.

Николай Грозев със 17 бе най-резултатен за Академик.
ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния