Парма удари Лече (ВИДЕО)

И двете попадения паднаха през втората част

Парма надделя с 2:0 тима на Лече в последен двубой от 13-тия кръг на италианската Серия А. И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Симоне Якопони в 57-ата и на Андреас Корнелиус в 72-ата минута.

Първата опасност дойде пред вратата на гостите, когато Юрай Куцка засече с плонж центриране отляво, но прати топката близо до дясната греда на Габриел.

В 19-ата минута Филипо Фалко стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря на Парма Луиджи Сепе. Пет минути преди края на първата част Рикардо Галиоло бе изведен добре в наказателното поле отляво и стреля в близкия ъгъл на Габриел, който успя със стени усилия да избие, но бе вдигнат флага за засада.

Второто полувреме започна с шанс за домакините. След кратко разбъркване в наказателното поле на Лече в 52-ата минута Юрай Куцка стреля, но Габриел реагира добре и изчисти с една ръка.  Гостите отговориха с хубав удар на Симоне Якопони, който бе избит в корнер от Луиджи Сепе.

В 57-ата минута "дуковете" поведоха в резултата. Ернани центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Фабио Лучони изпусна Симоне Якопони, който оставен непокрит забоде топката с глава във вратата на гостите за 1:0.

Лече отговори с хубава атака две минути след това, която завърши със силен удар на Мрко Мансоку, който обаче бе блокиран от играч на Парма и излезе в корнер.

Домакините поведоха с 2:0 в 72-ата минута след груба грешка в защитата на Лече. Топката бе центрирана в наказателното поле от Рикардо Галиоло, където Куцка бе изпуснат и стреля с глава в напречната греда. Кълбото обаче отскочи и попадна в краката на влезлия само преди две минути по-рано Андреас Корнелиус, който разстреля Габриел.

Гостите имаха шанса да намалят резултата секунди след подновяването на играта, но Джанлука Лападула нацели напречната греда, след като бе намерен в наказателното поле.

Четири минути преди края на срещата отново Лападула имаше шанс да обстрелва вратата на "дуковете", но неговия изстрел мина близо до дясната греда. Две минути след това и Деян Клушевски вожеще да се нареди сред голмайсторите, но негов силен шут от границата на наказателното поле бе избит от стража на Лече над гредата в ъглов удар.

В първата минута на добавеното време на срещата Жервиньо се измъкна зад защита на Лече и стреля, но вратаря Габриел успя да блокира удара.

В последните секунди на срещата Андреа Рисполи можеше да отбележи почетно ппадение за гостите, но стреля над гредата.