Етър удари Струмска слава с 4:1

"Болярите" започнаха с победа в контролите

Етър победи втородивизионния Струмска слава с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Симитли.

С проверката великотърновци сложиха край на едноседмичния си лагер в Сандански. Старши треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не използва само контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

След десетина минути игра сериозна контузия в коляното получи защитникът на Етър Христофор Хубчев, който бе заменен принудително от Иван Скерлев. След четвърт час игра Иво Стоянов с добавка отблизо изравни за 1:1.

В 54-ата минута великотърновци отново поведоха. Иван Стоянов направи хубав самостоятелен пробив и намери Ерол Дост пред опразнената врата, който вкара за 2:1. Великотърновският тим наложи тотален превес до края и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайното 4:1.

Състав на Етър: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев (10-Иван Скерлев), Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович, Иван Петков (Цветомир Цанков, Кольо Станев, Димитър Цонев, Иван Стоянов, Ерол Дост, Борислав Марков, Красимир Станоев и Димитър Байдаков)