ОБЗОР: Орландо спря серията на Лейкърс от девет поредни победи

Резултати от мачовете в НБА през изминалата нощ

Орландо победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:118 точки и прекъсна серията на "езерняците" от девет поредни успеха в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Маркел Фюлц вкара два важни коша в последната минута на двубоя, реализира 21 точки и записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си, след като добави 11 борби и 10 асистенции към статистиката си. Аарън Гордън добави 21 точки, а Орландо имаше преднина дори от 21 точки в началото на второто полувреме. Уес Ивунду се отличи с 19 точки, а Никола Вучевич вкара също 19 за успеха на Меджик.

Леброн Джеймс записа 19 точки и 19 асистенции за Лейкърс, но пропусна тройка 4.9 секунди преди сирената. За "езерняците" това е първа загуба от Коледа насам. Куин Кук беше най-резултатен за тима с 22 точки и вкара тройка със сирената. Лейкърс игра в четвърти пореден мач без контузената си звезда Антъни Дейвис.

Далас пък победи Сакраменто със 127:123 след 25 точки, 15 борби и рекордните в кариерата 17 асистенции на Лука Дончич.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън 27 победи/12 загуби, Торонто 26/14, Филаделфия 26/16
Централна дивизия: Милуоки 36/6, Индиана 26/15, Чикаго 15/27
Югоизточна дивизия: Маями 28/12, Орландо 20/21, Шарлът 15/29

Западна конференция:
Северозападна дивизия: Юта 28/12, Денвър 28/12, Оклахома Сити 23/18
Тихоокеанска дивизия: Лос Анджелис Лейкърс 33/8, Лос Анджелис Клипърс 28/13, Финикс 16/24

Югозападна дивизия: Хюстън 26/14, Далас 26/15, Мемфис 19/22

Далас изравни серията с Клипърс след победа с три точки

Пейсърс отнесе Бъкс с 125:108

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)