Арда стартира с победа, нов вкара два гола

Тимът на Стамен Белчев разби Ботев Гълъбово пред 300 зрители в Момчилград

Категорична победа с 4:0 записа отборът на Арда срещу Ботев Гълъбово, в първата си контрола за 2020 година. Това се случи в последния ден от подготвителния лагер на стадиона в Момчилград пред близо 300 зрители. Стамен Белчев пусна в игра два различни състава през двете полувремена.

Двубоят започна с няколко опасни положения на Иван Коконов и Спас Делев. В 28-та минута именно Делев застана зад топката за изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Ударът му бе отличен и  откри резултата. В 36-та минута арменският национал Румян Ховсепян шутира, но неточно. Секунди по-късно Делев и Коконов се оказаха сами срещу вратаря на гостите от Гълъбово, и Коконов покачи на 2:0.

След почивката в игра за Арда се появи изцяло нова единайсеторка. От новите попълнения единствено Румен Руменов не взе участие. Именно едно от тях - Светослав Ковачев, бе точен в 48-та минута за 3:0. В 63-та минута Петър Христов отправи опасен удар, но бранител на Ботев изчисти топката от голлинията. В 73-та минута отново Ковачев се разписа за 4:0, а огромна заслуга за попадението има Лукас Мартинс, който преодоля няколко играчи в наказателното поле и подаде към бившия играч на Лудогорец. В 75-та минута зрителите на стадиона в Момчилград аплодираха отиграването на Ахмед Осман, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на гостите. До края на мача, резултатът остана непроменен.

Играчите на Арда имат два дни почивка, след което  отборът заминава на лагер в Анталия. Първата проверка там е на 21.01 срещу ФК Прищина.