ОБЗОР: Лука Дончич с пореден рекорд, Атланта обърна Сан Антонио

Резултати от мачовете в НБА през изминалата нощ

Лука Дончич отбеляза рекордните в кариерата си осем тройки. Това стана при победата на неговия Далас срещу Портланд със 120:112 в мач от редовния сезон на НБА. Словенецът бе над всички за победителите с 35 точки, 8 борби и 7 асистенции. За съперника с 34 точки и 10 борби се отчете Деймиън Лилард.

Атланта прекъсна серията си от 21 поредни загуби в Сан Антонио, датираща от 1997 г., след като надви „шпорите“ със 121:120. Въпреки че водеха през първото полувреме, гостите допуснаха изоставане от 14 точки след почивката, за да измъкнат успеха в последните секунди след тройка на Кевин Уертър.

Най-резултатен за победителите бе Трей Йънг с 31 точки (5 борби и 9 асистенции), докато за домакините 30 точки вкара ЛаМаркъс Олдридж.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън 27 победи/13 загуби, Торонто 27/14, Филаделфия 27/16
Централна дивизия: Милуоки 37/6, Индиана 27/15, Детройт 15/27
Югоизточна дивизия: Маями 29/12, Орландо 20/22, Шарлът 15/29