ЦСКА 1948 започна годината с победа (СНИМКИ)

16-годишен юноша на Левски дебютира за "червените"

ЦСКА 1948 спечели първата си контрола за 2020 година. "Червените" надиграха с 3:1 Свиленград. Головете за тима от Втора лига отбелязаха Борис Тютюков (34), Денислав Александров (48) и Валентин Йосков (53), а Мариян Тонев вкара за домакините след час игра.

Дебют за ЦСКА 1948 направи 16-годишният люв бек Александър Георгиев, който пристигна от Левски.

През първата част падна само един гол. Андон Гущеров стреля в 34-ата минута, топката се отби в гредата и при добавката Тютюков наказа шестия в Югоизточната Трета лига.

След почивката треньорът на "червените" Йордан Юруков пусна изчяло нов състав. В 48-ата минута Денислав Александров покачи на 2:0 след центриране от фаул. Пет минути по-късно пробив на Дани Младенов отдясно завърши с подаване към Валентин Йосков, който заби топката под напречната греда.

Домакините стигнага до почетно попадение в 60-ата минута, когато Мариян Тодоров се откъсна очи в очи с Тодоров и прехвърли вратаря на гостите за крайното 3:1.