ДРАМА: Нюкасъл попари Челси в последната секунда на "Сейнт Джеймсис Парк" (ВИДЕО)

"Свраките" стигнаха до успеха в 94-та минута и оставиха "сините" далеч от топ 3

Нюкасъл стигна до инфарктна победа с 1:0 над Челси при домакинството си от 23-ия кръг на Английската Висша лига. "Свраките" отбелязаха победния гол в четвъртата минута на продължението след мач, в който и двата отбора имаха шансове пред вратата на противника и равният изглеждаше най-логичния краен резултат.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Нюкасъл предимно се защитаваше, но въпреки това именно домакините имаха шанс да открият резултата. Възможността се откри в 22-рата минута, но удар с глава на Жоелинтон срещна гредата.

Челси владееше много повече топката и изпълни доста ъглови удари пред вратата на Дубравка, но положенията на гостите не бяха толкова чисти. В 33-тата минута Ейбрахам много технично засече с пета центриране на Вилиам, след което топката срещна напречната греда. Повторенията обаче показаха, че нападателят на "сините" е в засада, така че дори да беше вкарал, попадението щеше да бъде отменено.

Дубравка спаси удари на Канте и Ейбрахам и в крайна сметка нулевото равенство се запази до почивката.

Проблемите на "свраките" с контузии продължиха да се трупат, след като Жетро Вилемс получи тежка контузия още в началото и бе заменен от Мат Ричи. В 53-тата минута Вилиан пропусна чудесна възможност. Кларк подари топката на гостите, което сложи началото на контраатака. Маунт изнесе бързо, след което продължи добре към Вилиан. Бразилецът обаче не успя да намери далечния ъгъл и топката премина встрани.

20-ина минути след това Тами Ейбрахам също пропиля голям шанс, след като получи от Жоржиньо, премина покрай Дубравка, но след това нападателят не успя да насочи топката към вратата.

В 80-ата минута Ейбрахам отново се размина с гола. Този път нападателя опита да прехвърли Дубравка, но Ричи изчисти пред голлинията. Така се стигна до четвъртата минута на продължението, когато Сейнт-Максимилиан центрира отляво и над всички скочи Хейдън, а Кепа не успя да се намеси убедително след удара му и топката влетя в мрежата на гостите.

Така Нюкасъл събра 29 точки и се качи на 12-то място, докато Челси остават четвърти, но на шест зад Лестър, които са и с мач по-малко.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини