Бетис прекъсна серията без победи

"Зелено-белите" сразиха с 3:0 Реал Сосиедад

Отборът на Бетис спечели с 3:0 срещу гостуващия Реал Сосиедад в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Борха Иглесиас (27) и неостаряващият Хоакин Санчес (44) зарадваха публиката в Севиля през първата част, а през второто полувреме се разписа и Каналес (90+5). Успехът утвърди Баломпие в средата на класирането и сложи прът в амбициите на баските.

През първото полувреме “зелено-белите” свършиха много работа в защита и показаха ефективност в нападение. В деветата минута Хоакин стреля неточно след контраатака, организирана от Карлес Аленя. В 27-ата Борха Иглесиас откри резултата след удар с глава при корнер. В 44-ата Микел Оярсабал загуби топката, Емерсон центрира отдясно около точката на дузпата и Хоакин отбеляза от 11 метра за 2:0.

В 51-ата Жоел Роблес спаси наглед невъзможна ситуация. Протегна ръка и си помогна с гредата, когато топката вече беше зад гърба му. През втората част “чури урдин” опита да отвърне, но не създаде достатъчно голови ситуации.

Дълбоко в добавеното време домакините вкараха и трети гол, дело на Каналес.