Втора поредна загуба за Лестър във Висшата лига

Бърнли обърна с 2:1 "лисиците" като домакин

Отборът на Бърнли обърна Лестър с 2:1 в двубой от 23-и кръг на Висшата лига. "Виненочервените" изоставаха с 0:1 на почивката след попадение на Харви Барнс, но през втората част съумяха да достигнат до пълния обрат. В 56-ата Крис Ууд възстанови равенството, а след това Джейми Варди пропусна от дузпа. В 79-ата Ашли Уестууд нанесе финалния си удар и оформи крайното 2:1.

Началото на срещата бе спокойно и без опасни ситуации към някоя от двете врати.

В 33-ата минута на двубоя Харви Барнс откри резултата в полза на гостите, демонстрирайки страхотна индивидуална класа. Футболистът на "лисиците" навлезе в наказателното поле след самостоятелен рейд и необезпокояван от противниковата защита промуши топката във вратата на Бърнли.

Лестър започна агресивно втората част и още в 47-ата минута Денис Прат опита удар от назаказателното поле, но Ник Поуп предотврати попадението с брилянтно спасяване.

В 56-ата минута Крис Ууд върна надеждите на "виненочервените" и възстанови равенството в срещата, след като изпрати топката в мрежата почти от голлинията. След центриране от корнер на домакините, топката рикошира и се озова в краката на Ууд, на който му оставаше единствено да я чукне в мрежата на Шмайхел.

Гостите обаче по никакъв начин не се притесниха от гола, който получиха, и продължиха с категоричната си доминация.

В 67-ата минута гостите бяха възнаградени с дузпа, след като Бен Мий извърши грубо влизане в краката на противников футболист и принуди Антъни Тейлър да надуе свирката. С изпълнението от бялата точка се нагърби Джейми Варди, чийто удар обаче бе отразен от Ник Поуп. Вратарят успя да усети ъгъла и плонжира успешно в долната лява част на вратата си, за да я опази от попадение.

В 79-ата минута Ашли Уестууд оформи пълния обрат на "Търф Мур". Футболистът демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, изпращайки от движение топката в долния ляв ъгъл на Шмайхел, който дори не понечи да реагира.

Така Бърнли нанесе втора поредна загуба на Лестър, който и в предния кръг пропиля минималния си аванс и допусна обрат от тима на Саутхемптън. Все пак "лисиците" запазват третата си позиция с 45 точки в актива си. Бърнли пък прекъсна серията си от 4 поредни поражения и събра 27 точки, с които се изкачи до 14-ата позиция в таблицата.