СЛЕД КОМЕДИЯ ОТ ГРЕШКИ: Челси и Арсенал с драматично 2:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите“ играха цял час с човек по-малко, но взеха точка от дербито на "Стамфорд Бридж"

Челси и Арсенал завършиха наравно 2:2 в лондонското дерби от междинния XXIV кръг на английската Висша лига, което бе белязано от много грешки в двете защити.

„Сините“ могат да съжаляват повече, защото бяха домакини и останаха с човек повече още в 26-ата минута, а после на два пъти повеждаха в резултата, но изпуснаха победата.

Първата интересна атака бе дело на Челси и завърши със силен удар на Матео Ковачич, блокиран самопожертвователно от Шкодран Мустафи в седмата минута.

В 15-ата домакините имаха още по-чиста възможност да открият резултата.

При един от петте си ъглови удара в началните минути, защитникът им Рюдигер подаде с глава към Тами Ейбрахам, който бе на около три метра, фронтално срещу вратата, но стреля право в ръцете на Бернд Лено.

Последният имаше късмет малко по-късно, тъй като топката срещна напречната греда след изненадващо изпълнение на Хъдсън-Одой.

Така се стигна до 26-ата минута, в която Мустафи върна топката към своя вратар и Тами Ейбрахам я отне топката, финтирайки стража, а впоследствие бе съборен от Давид Луис в пеналта.

Защитникът на „артилеристите“ бе изгонен, докато „сините“ получиха правото да изпълнят дузпа.

Жоржиньо бе безпощаден от бялата точка и откри резултата с десетото си попадение от 11 наказателни удара с екипа на Челси.

Арсенал все пак успя да създаде опасност пред вратата на домакините.

Малко преди почивката Габриел Мартинели проби добре и центрира към далечната греда, където обаче Никола Пепе се забави и загуби топката.

До паузата не се стигна до нови попадения и домакините се оттеглиха с минимален аванс.

„Сините“ продължиха да доминират в началото на втората част, докато гостите нямаха нито един точен удар след първия игрови час.

Малко по-късно обаче се стигна до нещо неочаквано - Нголо Канте се подхлъзна в средата на терена и позволи на Габриел Мартинели да пробие през центъра.

18-годишният бразилец не се поколеба и майсторски изравни резултата, разписвайки се във втори последователен мач – 1:1.

Наставникът на домакините Франк Лампард реагира мигновено, заменяйки Ковачич с Рос Баркли в 66-ата минута.

Не след дълго именно Баркли бе на сантиметри от попадение, след удар отблизо с глава, ала Бернд Лено блесна със страхотно спасяване.

После обаче дори той бе безпомощен, тъй като капитанът на домакините Сесар Аспиликуета вкара отблизо след корнер – 2:1, в 84-ата минута.

Радостта на Челси бе кратка, защото само три по-късно завърналият се след травма капитан на Арсенал също се разписа.

Ектор Бейерин смълча „Стамфорд Бридж“, след поредна грешка в „синята“ защита, с първото си попадение във Висшата лига от две години насам.

То падна в 87-ата минута и се оказа решително, защото оформи крайния резултат, след който двата тима поделиха точките.

Така Челси запазва четвъртата си позиция с 40, като има с 10 повече от Арсенал.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: 1. Кепа, 28. Аспиликуета, 33. Емерсон, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 17. Ковачич, 5. Жоржиньо, 7. Канте, 10. Вилиан, 9. Абрахам, 20. Хъдсън-Одой;

Арсенал: 1. Лено, 23. Луиз, 20. Мустафи, 2. Белерин, 10. Йозил, 34. Джака, 11. Торейра, 77. Сака, 9. Лаказет, 19. Пепе, 35. Мартинели;

ЧЕЛСИ - АРСЕНАЛ 2:2
1:0 Жоржиньо 27, дузпа
1:1 Габриел Мартинели 64
2:1 Сесар Аспиликуета 84
2:2 Ектор Бейерин 87