ОБЗОР: Агуеро влезе от пейката и спаси Сити срещу корав новак (РЕПОРТАЖИ)

Българин игра за Астън Вила при драматичен успех в Бирмингам, резултати и голмайстори в първите мачове от междинния XXIV кръг на Висшата лига

Английският шампион Манчестър Сити се върна на победния път след драматичното равенство 2:2 с Кристъл Палас в събота, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на Шефилд Юнайтед от междинния XXIV кръг на Висшата лига.

В герой за „гражданите“ отново се превърна голмайсторът им Серхио Агуеро. Той отбеляза единственото попадение в срещата, играна пред 31 825 зрители на стадион „Брамъл Лейн“.

Те замлъкнаха в 36-ата минута, когато гостите получиха дузпа. Играещият под наем от Манчестър Юнайтед вратар Дийн Хендерсън обаче ги вдигна на крака, защото успя да спаси изстрела на Габриел Жезус от наказателния удар.

Бразилският нападател остана на терена до 67-ата минута, в която бе заменен от Серхио Агуеро, а аржентинецът се нуждаеше от едва пет на терена, за да се разпише.

В 73-ата Кун Агуеро реализира седмия си гол в последните 4 мача след асистенция на Кевин Де Бройне и донесе успеха на Манчестър Сити, докато белгийският национал първи в историята записа втори пореден сезон с поне 15 асистенции във Висшата лига.

След победата английските шампиони събраха 51 точки и запазват втората си позиция, изоставайки с 13 пункта от лидера Ливърпул, който има и с два изиграни мача по-малко.

Победа като гост във вторник вечер постигна и Саутхемптън, наложил се с 2:0 над Кристъл Палас, докато Борнемут победи вкъщи Брайтън.

Междувременно Нюкасъл стигна до реми 2:2 при визитата си на Евертън след две попадения дълбоко в добавеното време, а Астън Вила излъга в края Уотфорд и спечели с 2:1 в Бирмингам.

Американецът с български корени Индиана Василев във втори пореден мач записа минути в първенството за Вила, влизайки от пейката в 77-ата минута вместо Махмуд Хасан-Трезеге.

Ето резултатите и голмайсторите от изиграни до момента срещи от XXIV кръг на Висшата лига:

Евертън – Нюкасъл 2:2
1:0 Майкъл Кийн 30
2:0 Калвърт-Люин 54
2:1 Лежун 90+4
2:2 Лежун 90+6

Шефилд Юнайтед - Манчестър Сити 0:1
0:1 Серхио Агуеро 73

Астън Вила – Уотфорд 2:1