Созопол стигна от 0:3 до 3:3 срещу Нефтохимик

Контролата в Каблешково не излъчи победител

Без победител завърши контролната срещата между Нефтохимик и Созопол, която се игра днес и предложи 6 попадения – 3:3.

На стадион „Градски” в Каблешково двата морски тима си размениха по три гола.

Проверката бе втората поред от програмата за зимната подготовка на „шейховете”.

Първата част приключи при нулево равенство.

До почивката сериозни опасности и пред двете врати липсваха, но „зелените” доминираха на терена.

Всички шест гола в мача бяха реализирани през второто полувреме. За Нефтохимик то започна с осем смени в състава. До 20-та минута „шейховете” водеха с 3:0. Първият гол бе дело на Живко Петков, който засече с глава центриране от корнер на Цветан Филипов.

Иван Цачев, също с изстрел с глава, удвои аванса на Нефтохимик, а за 3:0 точен отново бе Живко Петков. Той прехвърли вратаря с копване, след като бе изведен отлично от нахлуващия от ляво Ерик Почански.

После обаче Созопол стигна до частичен обрат с три безответни попадения за крайното 3:3.

Следващата проверка за „шейховете” е в събота (25 януари), когато те ще се изправят срещу тима на Ботев (Гълъбово). Срещата ще е на стадиона в Елхово и ще започне в 13:00 ч.

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Здравков, Молдованов, Ташолов, Али, Костов, Филипов, Цонков, Манев, Радев, Колев, Костадинов;

Състав на Нефтохимик (второ полувреме): Андонов, Тенев, Молдованов, Чахов, Али (70 Радев), Филипов, Апостолов, Цачев, Мирославов, Петков, Почански.