Тотнъм излъга последния в Англия с първите си голове за годината (ВИДЕО)

Сон вкара в края за домакински успех 2:1 над Норич

Тотнъм победи у дома Норич с 2:1 в мач от междинния XXIV кръг на английската Висша лига.

„Шпорите“ не бяха отбелязали нито едно попадение през календарната година, но стигнаха до успеха благодарение на гол в 79-ата минута на Хюн-мин Сон.

В игра за лондончани се завърна капитанът им Уго Лорис, който доскоро страдаше от контузия от октомври.

Като цяло възпитаниците на Жозе Моуриньо владееха инициативата и бяха по-активни на терена, а в 38-ата минута вкараха и дебютния си гол във Висшата лига през 2020-а. Тогава Серж Орие изведе Дели Али и той откри резултата – 1:0.

След паузата голмайсторът на гостите Пуки пропусна, но после вкара от дузпа и изравни в 70-ата минута.

Десет преди края обаче Деле Али стреля и след рикошет топката попадна в Сон, който от близо донесе победата на Тотнъм - 2:1.

След нея лондончани събраха 34 точки и вече са на 6 от четвъртия Челси, докато Норич остана последен с едва 17 в своя актив.