Балкан оцеля в Ямбол след силен финал

Най-резултатен за лидера с 23 точки и 5 борби бе Марко Радонич

Балкан победи като гост Ямбол с 85:74 в мач от НБЛ. Отборът на Йовица Арсич изоставаше почти през целия мач в зала “Диана”, но изигра силни финални минути и спечели срещата.

Мачът пропусна Кени Хол заради вирус. Това бе 16-ти успех за "зелените", които са лидери в първенството само с едно поражение. Ямбол е последен с 2-15. В следващия кръг Балкан приема у дома Спартак Плевен (1 февруари).

Мачът започна доста оспорвано, като Ямбол имаше предимство в първата част . Балкан поведе в края на периода с 19:12, но допусна обрат. Домакините направиха силна серия от 21-4 и дръпнаха с 10 в средата на втората част. Балкан не успяваше да свали разликата и на полувремето тимът на Тони Дечев водеше с 6.

Гостите изравняваха няколко пъти в третата част, но Ямбол поддържаше аванс. Балкан стигна до обрат в на периода при 54-53, но за кратко. Последваха няколко смени на водачествата. Драмата продължи и до средата на последния период, когато след тройка на Митко Димитров и кош от фаул Балкан поведе в резултата. Последва серия от 12-3 и аванс от 10 точки за "зелените" две минути и половина преди края на мача. В оставащото време ботевградчани не позволи разликата да падне и спечели с 11.

Най-резултатен за успеха с 23 точки и 5 борби бе Марко Радонич. Крис Минков реализира 13. Дейшон Найт имаше 13 точки и 7 борби, а Михайло Секулович имаше 11 точки и 8 борби.

За Ямбол над всички с 16 точки бе Дарин Иванов. 14 отбеляза капитанът Стоян Петков, а 11 Евгени Иванов. Милош Чойбашич завърши с 11 борби и 8 точки.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)