Черноморец взе дербито с Черно море след продължение

Блейк Рейнълдс изригна с 32 точки за победителите

Черноморец Бургас завоюва втора поредна и общо четвърта победа в НБЛ. Селекцията на Йордан Колев излъга Черно море Тича със 107:104 след продължение в мач от 17-ия кръг, игран в зала „Бойчо Брънзов.

Срещата премина през множество обрати, особено през второто полувреме, но в допълнителните пет минути бургазлии измъкнаха триумфа.

„Акулите“ са девети и имат на сметката си и 13 загуби, а баскетболистите на Галин Стоянов са пети с баланс от 7 успеха и 10 поражения. На 1 февруари Черноморец ще гостува на Академик София, докато Черно море ще приеме Берое Стара Загора.

Блейк Рейнълдс изригна за победителите с 32 точки, включително и 4/4 отвъд дъгата. Джамал Кинг го последва с 29, 9 борби и 9 асистенции, към които прибави и 4 тройки. Миленко Велкович (8 овладени под двата ринга топки) и Робърт Георгиев реализираха по 13, Джейлън Фишър приключи с 10 пункта.

Джеймс Гавин поведе колоната на реализаторите за варненци с 25 точки, които допълни със 7 асистенции и 4 точни изстрела зад арката. Николай Геогиев финишира с 23, Симеон Илиев завърши с 20, Божидар Аврамов остана с 14, като тримата добавиха и по 7 борби.