ОБЗОР: Третодивизионен тим изхвърли Атлетико Мадрид за Купата

“Дюшекчиите” отпаднаха след загуба с 1:2

Скромният третодивизионен тим Културал Леонеса хвърли бомбата в турнира за Купата на Испания, след като елиминира елитният Атлетико Мадрид още в 1/16-финалите. “Дюшекчиите” отпаднаха след загуба с 1:2 след продължения, като платиха висока цена за подценяването на съперника.

Леганес пък премина през третодивизионния Ебро и се класира за 1/8-финалите на Купата на Краля. Елитният тим победи с минималното 1:0, а единственото попадение в срещата падна в края на първата част и бе дело на Джонатан Силва.

В другия сблъсък по това време Мирандес и Селта Виго завършиха наравно 1:1 в редовното време и трябваше да играят продължения, за да излъчат победител. Домакините поведоха в 28-ата минута с попадение от дузпа на Матеуш Аиаш, но в 73-ата минута последва изравнителен гол на Пионе Систо.

Така се стигна до продълженията, в които Рафиня получи червен картон и отборът му остана с човек по-малко, а Мирандес бе възнаграден с дузпа. Алваро Рей пропусна от бялата точка, но две минути по-късно Антонио Санчес отбеляза и изпрати тима си напред в турнира.