Борусия Д продължава да се забавлява, вкара пет и на Кьолн (ВИДЕО)

"Жълто-черните" записаха втора поредна победа и настигнаха Байерн в класирането

Борусия Д спечели с 5:1 домакинството си на Кьолн от 19-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин "жълто-черните" се изравниха по точки с втория в класирането Байерн Мюнхен. Баварците обаче имат мач по-малко. Утре те приемат Шалке.

Успехът е втори пореден за Борусия след подновяването на първенството. В миналия кръг тимът обърна Аугсбург от 1:3 до 5:3 като гост.

Рафаел Гереро (1), Марко Ройс (29), Джейдън Санчо (48) и Ерлинг Холанд (77, 87) вкараха срещу Кьолн. Марк Ут се разписа да "козлите", които са на 13-а позиция с 20 точки.

„Жълто-черните“ откриха резултата в 52-ата секунда чрез Рафаел Гереро, който получи отлично подаване от Джейдън Санчо. 12 минути след това реферът Харм Озмерс отсъди дузпа за нарушение на Себастиан Борнаув срещу Ашраф Хакими. Системата за видеоповторение VAR обаче показа, че фаулът е извън наказателното поле.

Преди да изтече половин час Марко Ройс беше изведен от Хумелс, надбяга защитата вкара. Съдийската бригада маркира засада, но тяхната грешка беше поправена от VAR. Този път системата помогна на Борусия – 2:0!

В 48-ата минута Ройс изведе Санчо, а английският национал шутира безпощадно под гредата за 3:0. Кьолн стигна до гол в 64-ата минута благодарение на Мар Ут. Нидерландецът стреля изненадващо по диагонала и завари неподготвен Роман Бюрки.

Веднага след гола в игра за Борусия се появи Холанд, който отново нямаше нужда от много време, за да се разпише. В 77-ата минута Тимо Хорн на два пъти се намеси впечатляващо, но при добавката на Холанд топката спря в мрежата - 4:1.

Това обаче не беше всичко, защото норвежецът вкара още един гол. Малко преди края на редовното време той се измъкна от засадата, финтира стража на Кьолн и оформи разгромния успех на дортмундци.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини