ОБЗОР: Айнтрахт срази лидера в Бундеслигата (РЕПОРТАЖИ)

Борусия М оцеля след обрат срещу Майнц, вижте резултатите от днешните мачове

РБ Лайпциг загуби с 0:2 гостуването си на Айнтрахт от 19-ия кръг. По този начин авансът на лидера в Бундеслигата беше съкратен на само две точки. РБ Лайпциг има 40, а Борусия Мьонхенгладбах - 38. Байерн Мюнхен пък може да събере 39, но за целта трябва да спечели мача с Шалке на "Алинц Арена", който започва по-късно тази вечер.

Айнтрахт прекъсна впечатляваща серия на съперника от девет мача без загуба и му нанесоха първо поражение от октомври насам.

В 48-ата минута топката Алмами Туре прати топката във вратата с красив удар от воле - 1:0. Второто попадение за домакините падна дълбоко в добавеното време, когато Филип Костич се разписа след асистенция на Гонсало Пасиенсия.

Борусия М остава в борбата за титлата, след като обърна с 3:1 Майнц 05. В следващия кръг Гладбах гостува точно на състава на Юлиан Нагелсман. “Жребците” имаха нещастието рано да допуснат гол, но след това отговориха с три попадения, а удариха и две греди.

Робин Куайсон изведе Майнц в 11-ата минута. В 24-ата обаче Аласан Плеа изравни след центриране на Оскар Венд. Шест по-късно гредата спря Маркюс Тюрам. Обратът стана факт след ново статично положение, като отново Плеа беше точен - 2:1 в 76-ата минута. В 80-ата страничният стълб лиши Брийл Емболо от гол. Такъв все пак падна и беше реализиран от Флориан Нойхаус в 87-ата, който прехвърли вратаря Робин Центнер с далечен изстрел.