Вихрен започна контролите с реми срещу дубъла на Лудогорец

Неприятен старт за тима от Сандански, титулярният вратар се контузи

Отборът на Вихрен (Сандански) стартира зимните си контроли с равенство 1:1 срещу Лудогорец 2.

В първия спаринг от подготовката, игран на стадиона в село Дамяница, наставникът на „гладиаторите“ Здравко Лазаров изведе на терена новопривлечените от Беласица Васил Божинов и Владимир Кабранов, завърналият се от Литва Димитър Петков-Макето и възстановените от тежки контузии Иван Чалъков и Ти Джей.

Срещата започна неприятно за отбора на санданчани. В 16-та минута Владислав Мингов попари Ферди Мюмюнов с попадение във вратата му. Опитите на възпитаниците на Здравко Лазаров до края на първата част се оказаха безуспешни.

В 38-ата минута титулярният вратар Ферди Мюмюнов получи много тежка контузия и принудително бе заменен от младия Костадин Котев.

През втората част на срещата футболистите на двата отбора търсеха начин за промяна на резултата. В игра бяха пуснати поетапно останалите футболисти от резервните скамейки и на двата тима.

В 86-ата минута, след центриране в наказателното поле на Лудогорец, Даниел Златков с глава изпрати топката в мрежата им за крайното 1:1.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов