Как ще завърши Черно море – Левски?

25 януари 2020 23:20 Пламен Димитров

Мирослав Киров срещу Умарпашаев във финала на държавното по борба

Мирослав Киров и Али Умарпашаев стигнаха до финала в най-оспорваната категория до 74 кг на държавния личен шампионат по свободна борба в столичната зала "Христо Ботев".

Киров, бронзов медалист от Евро 2014, елиминира на полуфиналите Борислав Новачков с 6:0, а Умарпашаев се справи с Енгин Исмаил - 7:3. Преди 10-ина дни натурализираният у нас чеченец стана първи на престижния турнир "Яшар Догу" в Истанбул.

В другата категория, чакана с интерес, до 57 кг титлата утре ще си оспорват фаворитите Георги Вангелов и Владимир Дубов.

На полуфинала Дубов, световен вицешампион от 2013-а, преодоля Микяй Наим със 7:7, а Вангелов, носител на златния пояс "Дан Колов", прегази с технически туш 10:0 Митко Асенов.

Репешажите започнат утре, от 10 часа, а финалните срещи са след 11,30 часа.