Кошмарен дебют за Стефан Велков в Ередевизи

Рикошет в българина доведе до гол, а неговият тим загуби с 1:2

Стефан Велков изигра първия си мач в Ередивизи, но със сигурност няма да запази добри спомени от него. Българският защитник беше титуляр за Ваалвайк в аутсайдерското дерби срещу ВВВ-Венло, загубено с 1:2. Домакините водеха с 1:0 до 76-ата минута, когато след рикошет от крака на Велков Джонатан Опоку изравни. Малко по-късно груба грешка на бившия младежки национал доведе до втори гол за гостите. След поражението тимът на Велков значително намали шансовете си да оцелее в елита, защото вече е на 5 точки зад предпоследния в таблицата.

В предишния кръг Ваалвайк отстъпи с 0:2 като гост на АДО Ден Хааг и остана на дъното в класирането. Днешният мач противопостави Велков и компания на друг тим от зоната на изпадащите. Домакините стартираха много агресивно и Сила Соу пропусна очи в очи с вратаря Торстен Киршбаум. В 15-ата минута обаче германският страж нямаше какво да стори след мощния удар на Хансон.

За шведа това беше повторен дебют с екипа на Ваалвайк. Лявото крило остави отлични впечатления през миналия сезон, когато вкара 12 гола в Еерсте дивизи и помогна за промоцията в елита. Наскоро той се завърна като преотстъпен от Хановер 96 и още в първия си мач се разписа.

В края на полувремето реферът набързо вдигна три жълти картона, след като футболисти на двата отбора се сдърпаха, а всичко започна от грубо нарушение на бившия халф на Съндърланд Лий Кетърмол, който от няколко месеца играе за ВВВ-Венло.

През второто полувреме гостите опитаха да стигнат до равенството, но рядко застрашаваха вратата, пазена от Етиен Васен. В 76-ата минута обаче Джонатан Опоку премина през няколко защитници и стреля, топката се отклони от крака на опитващия се да блокира удара Велков и заблуди Васен - 1:1. Малко по-късно юношата на Славия позволи на Усама Дарфалу да му отнеме топката и да излезе сам срещу вратаря. Последва точен удар на алжиреца, който донесе победата на своя отбор.

В следващия кръг Ваалвайк ще гостува на АЗ Алкмаар, а ВВВ-Венло ще е домакин на Утрехт.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)