НАБЪРЗО: Юнайтед отказа Транмиър за 16 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" вкараха шест гола и продължават на 1/8-финал

Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след лесна победа с 6:0 срещу третодивизионния Транмиър като гост. "Червените дяволи" решиха мача с три гола до 16-ата минута, а на почивката резултатът вече беше 5:0. Разписаха се Магуайър (10), Далот (13), Лингард (16), Джоунс (41) и Марсиал (45). След почивката едно попадение добави Гринууд (56).

Хари Магуайър откри резултата, след като пое подаване на Виктор Линдельоф и без колебание изпрати топката право в горния ляв ъгъл на Скот Дейвис. Малко след това Диого Дало беше намерен непокрит в наказателното поле от Антони Марсиал и не сгреши с чудесен завършващ удар в долния десен ъгъл - 0:2.

В 16-ата минута Джеси Лингард оформи класическата преднина за "червените дяволи". Англичанинът пое топката от Хари Магуайър на границата на наказателното поле и запрати топката в мрежата.

Последва затишие пред буря. В края на полувремето Джоунс и Марсиал вкараха още два гола за "дяволите".

Наказателната акция на Юнатед продължи и след почивката. Гринууд се разписа от дузпа в 56-ата минута - 0:6. Това беше неговия гол №11 от началото на сезона.

До края Юнайтед контролираше събитията на терена, а Тахит Чонг можеше да вкара и седми гол. Младокът стреля мощно с левия крак по диагонала, но удари напречната греда.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ТРАНМИЪР: 1. Дейвис, 24. Кларк, 3. Ридалг, 14. Каприс, 6. Монте, 35. Данс, 7. Пъркинс, 7. Морис, 23. Тейлър, 11. Дженингс, 10.Ферие

МАЧЕСТЪР ЮН: 22. Ромеро, 4. Джоунс, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 23 . Шоу, 20. Дало, 31. Матич, 14. Лингард, 15. Андреас Перейра, 9. Марсиал, 26. Гринууд

Артета: Не мога да намеря правилните думи