Парма удари Удинезе за победа №9 в Серия "А" (ВИДЕО)

Верона разби с 3:0 гостуващия Лече

Парма победи Удинезе с 2:0 в мач от 21-ия кръг на Серия А. Това бе девети успех за „дуковете” от началото на кампанията.

Рикардо Джалиоло откри за домакините след 19 минути игра, а Деян Кулушевски увеличи преднината на Парма с точен изстрел в 34-ата минута на срещата.

През второто полувреме футболистите на Удинезе се опитаха да отговорят, но въпреки по-добрите положения за гол, така и не успяха да отбележат, за да върнат интригата в срещата.

В същото време Верона, който следва плътно тима на Парма в подреждането, разби с 3:0 гостуващия Лече.

Сампдория и Сасуоло направиха скучно 0:0 в опашкарското дерби от кръга.

По-рано през деня Интер направи грешна стъпка в борбата за титлата, след като стигна само до 1:1 срещу Каляри.

По-късно тази вечер предстоят две страхотни дербитоа: Рома – Лацио и Наполи – Ювентус.