Ривър Плейт поведе в Аржентина

Тимът на Марсело Гаярдо посрещна годината на три точки от върха

Аржентинският гранд Ривър Плейт стартира 2020 година ударно. "Милионерите" дръпнаха с три точки на върха в местната Суперлига и вече са основен фаворит за титлата, която липсва от шест години във витрината на клуба.

Тимът на Марсело Гаярдо посрещна годината на три точки от върха, но и с мач по-малко, който миналата седмица беше спечелен в гостуването на Индепендиенте (2:1). В този 17-и кръг "червено-белите" надделяха с 1:0 във визитата си на Годой Крус в Мендоса. Единственото попадение бе дело на Матиас Суарес в 16-ата минута. Нападателят се разписа с глава след центриране на Де Ла Крус.

Голът е четвърти през тази кампания за бившия футболист на Белграно и Андерлехт. Момчетата на Гаярдо изпуснаха няколко чисти положения, но въпреки това накрая стигнаха до трите точки, които изведоха тима еднолично на върха в класирането с 33 точки.

Досегашният лидер Архентинос Хуниорс отстъпи с 0:1 в дома на Унион Санта Фе и остана с 30 точки. Бока Хуниорс има 29 точки, но и мач по-малко, след като тази нощ играе с Индепендиенте.