Наполи спря пропадането с победа над Юве

Тимът на Дженаро Гатузо успя да надвие с 2:1 шампиона

Наполи спря пропадането в Серия "А", след като спечели с 2:1 домакинството си на шампиона Ювентус. И трите гола паднаха през второто полувреме, като първо Зиелински откри резултата в 63-ата, а в 86-ата Инсиние удвои. В края на редовното време Кристиано Роналдо отбеляза, но силите на "бианконерите" не стигнаха за частичен обрат. Така Юве не успя да се възползва от равенството на Интер днес срещу Каляри, но въпреки това тимът от Торино е лидер в класирането с 51 точки. Наполи, който беше в серия от три поредни загубени мача, измести след днешния успех Болоня от 10-ото място.

Първото полувреме мина без опасности за двамата вратари, като домакините бяха с една идея по-настоятелни в предни позиции, а Юве така и не отправи точен удар за 45 минути.

В 3-ата минута Хосе Кайехон пробва удар, който обаче не бе достатъчно прецизен и топката мина встрани от вратата.

Роналдо опита да порази целта с далечен шут в 15-ата, но прекалено неточно и Мерет нямаше нужда да се намесва.

Пет по-късно футболистът на Наполи Марио Руи бе по-близо до попадение, но отново точността липсваше и топката мина над вратата.

В края на полувремето Кристиано Роналдо засече центриране на Дибала, но много встрани от вратата.

В 54-ата Дибала пусна отличен пас за Игуаин, който обаче не успя да насочи добре и прати в страничния стълб. Топката се върна към Роналдо, който вкара в опразнената врата, но голът бе отменен заради засада на Игуаин при подаването на Дибала.

В същата минута при ответна атака на домакините Зиелински получи в близост до наказателното поле, без подготовка отправи изстрел, но прати над вратата.

Игуаин не успя да преодолее Мерет с диагонален удар. Наполи организира контраатака, Инсиние пробва силен шут, вратарят на Юве изби, но топката попадна в Зиелински, който не сгреши и домакините поведоха.

„Бианконерите“ търсеха изравнителното попадение, но вместо това в края на двубоя получиха втори гол. Милик центрира отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката. Все пак Кайехон овладя отдясно и центрира,  Лоренцо Инсиние засече в движение, топката се отклони леко в Де Лихт и влезе в мрежата за 2:0.

В 90-ата минута Бентанкур направи отличен пас за Роналдо в пеналта, а португалецът технично пусна покрай вратаря, намалявайки пасива на Юве.

В последната минута от добавеното време Игуаин пробва задна ножица, но прати право в ръцете на вратаря.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?