Левски обърна Пюник в първата си контрола в Турция (ВИДЕО)

"Сините" спечелиха с 3:2 спаринга, Спиерингс откри головата си сметка

Левски се наложи с 3:2 над Пюник Ереван в първия си мач от зимната подготовка. „Сините“ направиха силно първо полувреме, като откриха резултата в 9-ата след гол на Спиерингс, но Угочукву изравни в 12-ата. Левски имаше още няколко добро положения до почивката, но резултатът остана непроменен. Втората част започна с натиск на арменския гранд, а в 73-ата Пюник поведе след гол на Шевчук. Здравко Димитров и Нашименто направиха обрат за тима на Петър Хубчев в последния четвърт час на спаринга.

Контролата започна добре за „сините“, които откриха резултата в 9-ата минута. Изчистена топка попадна в новото попълнение тима Стан Спиерингс, който с прецизен шут от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл, а вратарят на Пюник не успя да избие.

Само три по-късно аремнският тим изравни. Иву Угочукву бе оставен да нанесе удар от около 20 метра, при който и вратарят Михайлов не се намеси добре – 1:1.

Левски бе по-офанзивният тим през първата част и създаде повече положения, но футболистите на Петър Хубчев не успяха да се възползват от шансовете и да стигнат до ново попадние.

В 28-ата Драгойевич отрази опасен удар на Паулиньо, а в следващата атака Иван Горанов пробва техничен прехвърлящ удар от дистанция, но вратарят отклони в корнер.

Нов шанс за „сините“ имаше в 33-ата, когато се получи голямо разбъркване в пеналта на Пюник, но никой от българския тим не нанесе удар.

Страхотен шанс се откри пред Симеон Славчев в 37-ата, но в близост до точката за изпълнение на дузпа осмицата на „сините“ прати над вратата.

В края на полувремето Ники Михайлов отрази удар на Ожбилис от фаул.

Арменският тим имаше инициативата в началото на второто полувреме, като първо в 55-ата Ники Михайлов опази вратата си след удар на Карташян от малка дистанция, а три по-късно Денис Махмудов не успя да вкара и от чиста позиция истреля встрани от левия страничен стълб.

В 73-ата минута Ивайло Найденов фаулира Артур Миранян и реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Миранян изпълни дузпата, а влезлият на мястото на Ники Михалойов Петър Иванов хвана ъгъла и отрази, при добавката обаче Сергей Шевчук вкара за 1:2.

В 78-ата Здравко Димитров финтира бранител отляви и с плътен удар по земя намери близкия на вратаря ъгъл за 2:2.

Нашименто изпълни отлично фаул в 87-ата и вкара трети гол за Левски, с което подпечата победата на „сините“.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски