СИТИ НА ФИНАЛ: Юнайтед спечели битката за Манчестър на "Етихад", но отпадна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите ще защитават трофея от турнира за Купата на лигата срещу Астън Вила, Матич с гол и червен картон

Защитаващият трофея си Манчестър Сити се класира за финала на турнира за Купата на лигата в Англия, след като отстрани градския съперник Юнайтед с общ резултат 3:2.

„Гражданите“ ще играят с Астън Вила на „Уембли“, макар да загубиха реванша от полуфиналите на своя „Етихад“ с 0:1.

Те обаче спечелиха като гости на „Олд Трафорд“ с 3:1 и ще играят за отличието на първи март.

Единственото попадение в днешното дерби на Манчестър реализира Неманя Матич малко преди почивката, но след нея сърбинът получи два жълти картона и бе изгонен с червен в 76-ата минута.

Домакините поеха инициативата от самото начало и в седмата минута вратарят на гостите трябваше да показва класата си.

Де Хеа първо спаси удар с глава след плонж на изведения сам срещу него Серхио Агуеро, а малко по-късно отрази с крак изстрел на Риад Марез.

В десетата минута домакините поискаха дузпа, след като Рахим Стърлинг падна в пеналта под натиск от Хари Магуайър, но след разглеждане на ситуацията с ВАР арбитърът даде знак играта да продължи.

Манчестър Юнайтед успя да се изнесе в предни позиции за първи път в 15-ата минута, след пробив на Арън Уан-Бисака, но впоследствие той и Джеси Лингард не бяха съсредоточени и загубиха.

Отговорът на Сити дойде мигновено, но Де Хеа не позволи на Агуеро да отбележи с изстрел по диагонала към близкия му горен ъгъл.

След това и новият капитан Хари Магуайър трябваше да се намесва решително, за да блокира удар на Стърлинг след страхотен пас на Де Бройне.

После в сила влезе правилото за пропуските във футбола и Юнайтед наказа тези на „небесносините“ с гол след статично положение в 36-ата минута.

Тогава Неманя Матич бе оставен да стреля отблизо и след рикошет топката спря в мрежата на Клаудио Браво.

Не след дълго Стърлинг успя да порази вратата на Де Хеа, но попадението му бе отменено заради засада.

В добавеното време на първата част Виктор Линдельоф върна необмислено топката към испанския страж, който обаче отново внимаваше и излезе от пеналта, за да изпревари Агуеро.

Така Де Хеа съхрани преднината на Юнайтед до почивката и домакините се оттеглиха с аванс от 3:2 в общия резултат.

Скоро след паузата Хари Магуайър можеше дори да го изравни, но не успя с глава след ново статично положение, а в 58-ата минута Стърлинг направи фрапантен пропуск.

След чудесна контраатака на „гражданите“ английският национал бе изведен сам срещу Де Хеа и успя на два пъти да го финтира, но после стреля над вратата, пред която вече имаше трима в червено.

В 73-ата минута пък Магуайър сгреши в собственото си наказателно поле. Агуеро му отне топката, но съотборниците му решиха да разиграват пред вратата и позволиха на защитник да се реваншира.

После обаче задачата на гостите стана още по-трудна, защото Неманя Матич получи втори жълт картон и ги остави с човек по-малко в 76-ата минута.

В 83-ата Серхио Агуеро вкара технично попадение, което обаче не бе зачетено заради засада, а до края Юнайтед можеше да вкара и втори гол, ала изстрелът на Фред от свободен удар спря в стената от футболисти.

До края нови попадения не паднаха и така Сити се класира за финала.

Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед 0:1 (общ резултат 3:2)
0:1 Неманя Матич 36

Червен картон, Неманя Матич 76

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Браво, Уолкър, Отаменди, Родри, Кансело, Гюндоган, Де Бройне, Бернардо Силва, Марез, Стърлинг, Агуеро;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Уилямс, Фред, Матич, Лингард, Грийнууд, Марсиал;
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини