ОБЗОР: Виктор Оладипо се завърна в игра след 370 дни, Индиана би Чикаго

Вижте резултатите от НБА през изминалата нощ

След като в продължение на 370 дни се възстановяваше от тежка контузия, дългоочакваното завръщане на Виктор Оладипо вече е факт. Баскетболистът бе посрещнат с овации при появата с в игра в домакинския мач на Индиана срещу Чикаго, спечелен драматично от неговия тим със 116:105 след добавени пет минути. Преди мача той носеше потник на Коби Брайънт, като на кецовете си имаше изписани имената на жертвите от катастрофата.

Оладипо игра близо 21 минути, като се отчете с 9 точки, 2 борби и 4 асистенции. Именно той обаче вкара ключова тройка 10 секунди преди сирената на последната четвърт, с която изравни резултата и прати мача в продължение. Най-резултатен за победителите бе Ти Джей Уорън 25 точки, за „биковете“ с 21 е Чандлър Хъчисън.

Деймиън Лилард направи първия трипъл-дабъл в кариерата си. Той завърши с 36 точки, 10 борби и 11 асистенции при победата на неговия Портланд срещу Хюстън у дома със 125:112. За гостите над всички бе Ръсел Уестбрук с 39 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Бруклин победи Детройт пред собствена публика със 125:115, а преди мача домакините също почетоха паметта на Коби Брайънт и останалите загинали. Таурън Принс завърши с 22 точки за успеха, с 23 за Детройт е Реджи Джаксън.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 33 победи/14 загуби, Бостън 31/15, Филаделфия 31/17
Централна дивизия: Милуоки 41/6, Индиана 31/17, Чикаго 19/31
Югоизточна дивизия: Маями 32/15, Орландо 21/27, Шарлът 16/31