ВЕЧНОТО ДЕРБИ: ЦСКА срази Левски в Суперлигата

47-годишният Ивайло Стефанов вдъхнови "армейците"

ЦСКА победи Левски с 3:1 (25:19, 21:25, 27:25, 25:20) в дербито на волейболната Суперлига при мъжете. Срещата се игра тази вечер в зала "Универсиада".

В първия гейм Левски направи две блокади, за да поведе с 6:4, а малко след това преднината стана три при 8:5  след грешка на "червените". Постепенно играчите на Александър Попов настигнаха съперника и изравниха при 16:16. ЦСКА взе аванс в края на гейма при сервиси на опитните Ивайло Стефанов и Христо Цветанов. Първата част завърши с ас на Цветанов.

Левски започна по-добре във втората част и при начален удар на Методи Ананиев дръпна с 8:4. И този път ЦСКА стигна до равенство при 15:15, но Левски много бързо си върна аванса от 5 точки след стабилна игра и повече грешки при "армейците". Малко след това "сините" изравниха геймовете.

Третият гейм бе изключително оспорван като водачеството се сменяше. "Сините" стартираха убедително с 4:0 при сервис на Теодор Богданов. ЦСКА изравни и започна игра точка за точка. Левски отново дръпна с 3 точки, "червените" настигнаха съперника. В края играчите на Андрей Жеков направиха две последователни блокади и поведоха с 20:17. ЦСКА обаче не се предаде, изравни при 22:22, започна се битка за всяка точка. "Армейците" измъкнаха гейма след ас на Димитър Димитров.

В четвъртия гейм ЦСКА надигра съперника. "Армейците" взеха солидна преднина още от началото и не изпуснаха инициативата. Блокадата на ЦСКА работеше. За най-полезен играч бе избран диагоналът на "червените" Димитър Димитров. Той стана най-резултатният състезател в срещата с 20 точки (1 ас, 3 блокади). Мартин Павлов добави 15 точки (1 ас, 4 блокади), а Христо Цветанов завърши с 13 точки (1 ас, 1 блокада).

За Левски Гордан Люцканов отбеляза 18 точки, а Смилен Мляков (2 блокади) и Методи Ананиев (1 ас, 2 блокади) записаха по 12 точки.