Малшанс спря Лудогорец за равен с Цървена звезда, Владо Стоянов спаси дузпа (ВИДЕО)

Българският шампион загуби с минималното 0:1 след греда и сериозен пропуск

Българският шампион Лудогорец загуби четвъртата си контрола от зимната подготовка, след като отстъпи с минималното 0:1 на сръбския лидер Цървена звезда на стадион „Регнум Кария“ в турския курорт Анталия.

Разградчани допуснаха гола в своята врата малко след средата на първото полувреме, а след почивката заслужаваха да стигнат поне до равенство, но греда и пропуск от няколко метра на Дан Битон ги лишиха от по-позитивен резултат.

В заключителните минути завърналият се в игра страж на българския тим Владислав Стоянов отново напомни за класата си и спаси дузпа, а малко преди това записа още едно отлично спасяване.

Срещата в Анталия започна добре, като в 10-ата минута Чибота проби отляво, въпреки че загуби баланс продължи и след това не успя да намери Димо Бакалов, който бе на отлична позиция.

В 17-ата минута Пламен Илиев улови удар с глава на Дегенек. Десет по-късно обаче сръбският тим поведе. Центриране отляво беше избито от Пламен Илиев, но топката стигна до Гобелич, който успя да прати топката в мрежата за 0:1.

На полувремето Павел Върба направи няколко промени. На терена през вторите 45 минути се появиха Владо Стоянов, Икоко, Моци, Таута и Анисе. В 53-ата минута Чибота отправи отличен изстрел директно от фаул, но опитът на крилото на Лудогорец се отби в страничния стълб.

В 61-ата минута Върба включи още трима в игра - Вандерсон, Жоржиньо и Светослав Дяков. В 77-та минута Лудогорец стигна до най-чистото си положение, като Вандерсон проби в наказателното поле и пусна пас към Дан Битон, който на празна врата не успя да вкара, след като ударът му бе спрян на голлинията.

В 80-ата минута Петрович шутира от далечна дистанция, но Владо Стоянов се намеси по феноменален начин и изби в ъглов удар.

Пет минути по-късно Георги Терзиев направи дузпа, след като фаулира Велко Симич. Зад топката застана Павков, но Владислав Стоянов отново показа голямата си класа, избивайки силния шут по земя на тарана на сърбите.

До момента „орлите“ изиграха още три проверки, в които записаха две победи и една загуба. В първата си среща на турска земя разградчани победиха полския Висла Плоцк с 2:0, но във втората отстъпиха на шампиона на Полша Пяст Гливице с 0:2. В последната си контрола Лудогорец разби казахстанския Кайрат с 6:0.

Състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 11. Манолев, 5. Терзиев, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 84. Марселиньо, 13. Чибота, 95. Каули, 7. Бакалов, 10. Шверчок

Цървена звезда: Борян, Гобелич, Бабич, Дегенек, Родич, Петрович, Йованчич, Гаврич, Бен, Николич, Бо

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)