ШОУ С 4 ГОЛА: Челси и Лестър не се победиха в битката за третото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Централен защитник на лондончани вкара два гола с глава за 2:2 на „Кинг Пауър Стейдиъм“

Лестър и Челси откриха 25-ия кръг на Висшата лига със зрелищно равенство 2:2 на „Кинг Пауър Стейдиъм“.

Домакините стигнаха до пълен обрат, но в крайна сметка взеха точка и запазиха аванса си от 8 пред четвъртите в таблицата гости, които вече са с 41 в актива си и бяха спасени от централния си защитник Антонио Рюдигер.

26-годишният германски национал реализира с глава и двете попадения за лондончани след асистенции на Мейсън Маунт. Така Рюдигер се разписа два пъти в един мач за първи път в кариерата си, като любопитното е, че до момента няма сезон с повече от два отбелязани гола.

Вместо домакински натиск, в началото на двубоя Челси се настани в половината на Лестър, но защитата на „лисиците“ се справи и впоследствие те изравниха играта.

Точно преди почивката лондончани можеха да открият, но Джони Еванс блокира опита на Маунт за удар и така първото полувреме завърши без попадения.

След паузата обаче паднаха цели четири. Още в самото начало на втората част Челси поведе.

След ъглов удар Рюдигер надскочи Чилуел и прати топката ниско покрай Шмайхел.

Преднината на лондончани не се задържа дълго, тъй като в 54-ата минута Харви Барнс изравни.

Негов изстрел се отклони в крака на Джеймс и не остави шансове на Кабайеро.

Лестър повиши оборотите веднага след получения гол и продължи да ги поддържа, така че стигна до пълен обрат в 64-ата минута, когато Бен Чилуел изведе “лисиците” напред след грешка на Кабайеро.

Вратарят излезе извън наказателното си поле да гони една топка, но не стигна до нея. Тиелеманс центрира и намери Чилуел, който насочи към мрежата – 2:1.

Седем минути по-късно обаче защитата на домакините за втори път в мача изпусна Рюдигер след центриране и бранителят пак вкара с глава, прехвърляйки вратаря за крайното 2:2.

След това Лестър потърси пълния успех, но първо Джони Еванс, а после и Джейми Варди направиха фрапантни пропуски, така че равенството се запази.