Арсенал записа четвърто поредно равенство във Висшата лига (ВИДЕО)

"Артилеристите" не успяха да отбележат срещу Бърнли

Отборът на Арсенал за пореден път не успя да постигне победа, завършвайки 0:0 при гостуването на Бърнли в двубой от 25-тия кръг на Висшата лига. Това е четвърто поредно равенство за "топчиите" в първенството. Най-близо до откриването на резултата в срещата беше Джей Родригес в 78-та минута, но ударът му от упор срещна горната греда и падна точно на гол линията, без да я премине.

Първото сериозно положение в срещата дойде в 15-та минута. Пиер-Емерик Обамеянг беше изведен зад защитата на Бърнли на срелкова позиция, но не успя да си нагласи добре тялото и даже не успя да уцели вратата. пазена от Ник Поуп.

Пет минути по-късно Бърнли имаха два поредни шанса след изпълнения на ъглови удари, но и в двата случая Бернд Лено беше на място, за да избие.

В първия половин час на второто полувреме по-добрите шансове отново бяха за момчетата на Шон Дайш. След изпълнение на свободен удар от на Дуайт Макнийл Джеф Хендрик засече от корнер, но ударът му премине малко встрани от вратата на Лено.

В 76-та минута дойде и най-доброто положение за Арсенал през второто полувреме. След центриране отляво на Александър Лаказет Обамеянг засече с глава, но изстрелът му лизна едвам едвам гредата на Поуп и излезе в аут. Само минута по-късно дойде и големият шанс за Джей Родригес, но до попадение така и не се стигне.

По този начин Арсенал се завърна в топ 10 с актив от 31 точки след 25 мача. Бърнли, от своя страна, е веднага след "артилеристите" със същия актив от точки.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1