Краев титуляр при тежка загуба на Жил Висенте

Отборът на българина отстъпи с 1:5 на Морейрензе

Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, а отборът му претърпя разгромна загуба с 1:5 на собствен терен от Морейрензе и се смъкна до 12-ото място място в португалското първенство. Българският национал получи жълт картон и остана на терена до 78-ата минута, когато беше сменен от Самуел Диаш Лино.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Филипе Сораеш, който беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране от статично положение и отклонена топка. В средата на полувремето Габриелзиньо засече подаване отдясно за 0:2, а всичко се изясни в 52-ата минута, когато точен беше Фабио Абреу.

В 68-ата Филипе Соареш отново Соареш се оказа на точното място и с добавка отблизо завърши бърза контра на гостите. Петият гол вкара Педро Нуно в 77-ата минута с красив прехвърлящ удар, а малко след това заменилият Краев Лино се разписа за домакините.

В другите мачове днес Авеш се наложи с 2:1 при гостуването си на Маритимо, със същия резултат Санта Клара победи Пасош Ферейра, а в дербито на кръга Брага удари с 1:0 Спортинг (Лисабон) с гол на бъдещто попълнение на Барселона Тринкао.

Начело в класирането е Бенфика с 54 точки, пред Порто (47) и Брага (33).

В следващия кръг Жил Висенте ще гостува на Брага.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)