НАЙ-ПОСЛЕ! ЦСКА вкара голове и победи в контрола (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" загряха с 2:0 за Вечното дерби

ЦСКА успя да прекъсне серията си от пет поредни загуби в зимната си подготовка, след като победи с 2:0 Струмска слава на своя стадион "Българска армия". Срещата бе последна от подготвителните мачове за "армейците" и изигра ролята на генерална репетиция преди Вечното дерби с Левски на 15-ти февруари.

ЦСКА започна активно срещата и играта се водеше предимно в половината на гостите, но през първия четвърт час червените не отправиха удар по посока противниковата врата. Първият шут по посока на една от двете врати стана факт в 20-ата минута, когато Белтраме стреля от 20 метра, но над напречната греда.

"Армейците" можеха да открият в 34-ата минута, когато Джеси бе фаулиран на десния фланг близо до наказателното поле, последва центриране на задната греда към Али Соу, който стреля от метър с глава в аут.

Десет минути по-късно домакините излязоха напред. Соу овладя пас от Малинов с гръб към вратата, комбинира с Евандро, след което топката стигна до новото попълнение Белтраме, който шутира от 8-9 метра за 1:0.

След почивката червените изпуснаха отлична възможност да удвоят, след като Евандо пусна пас към Соу в наказателното поле на съперника, таранът майсторски прехвърли бранител на втородивизионния тим и се озова очи в очи със стража, но ударът му от десетина метра излезе в аут.

В 72-ата минута резервата Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря след пас на Енрике, но стреля в тялото на стража. По-настоятелната игра на червените даде резултат в 79-ата минута, когато Рубен Пинто реализира за 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ахмедов.

В 84-ата минута добра комбинация между Пинто и Кери завърши с опасен шут по земя на втория, който профуча покрай дясната греда. За съжаление, срещата завърши с конфронтации между футболисти на двата отбора след малко по-грубо влизане на футболист на Струмска слава, но до по-сериозни ексцесии не се стигна.

ЦСКА - СТРУМСКА СЛАВА 2:0

1:0 Стефано Белтраме 44
2:0 Рубен Пинто 79 д.

СЪСТАВИ:

ЦСКА: 30. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев 24. Стефано Белтраме, 26. Валентин Антов, 19. Иван Турицов, 21. Едвин Джеси, 15. Кристиян Малинов, 10. Евандро, 22. Али Соу

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 22. Антон Тунгаров, 5. Мартин Костов, 4. Симеон Петров, 77. Никола Борисов, 13. Димитър Буров, 23. Любомир Танев, 33. Ивайло Стоянов, 11. Цветомир Трифонов, 16. Хуан Асате, 10. Борислав Николов

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"