Царско село изпусна Беласица Струмица

На Националната футболна база в Бояна двата отбора завършиха при резултат 2:2

Отборът на Царско село пропусна да победи Беласица Струмица от Северна Македония в последната си контролна среща преди подновяването на шампионата. На Националната футболна база в Бояна двата отбора завършиха при резултат 2:2.

Отборът на Царско село бе пълен господар на терена през първото полувреме, когато поведе с 2:0, а и пропусна още няколко чисти голови положения включително и дузпа. Гостите от Струмица успяха да стигнат до равенството през втората част, когато Никола Спасов направи някои промени в състава си.
Още в 5-ата минута Георги Минчев отбеляза първото попадение в срещата. Дилан Бахамбула даде извеждащ пас към Румен Гьонов, който центрира успоредно на голлинията и Минчев засече в мрежата за 1:0. Малко по-късно Бахамбула стреля опасно от фаул, но топката мина покрай десния стълб на вратата на северномакедонците.

В 23-ата минута резултатът стана 2:0. Минчев бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да потърси сам завършване на атаката подаде към Андерсон Кордейро, който вкара втория гол в срещата.

В 31-ата минута резултатът можеше да стане класически, но Уесли Ната пропусна дузпа. Минчев влезе в наказателното поле и бе съборен от вратаря на гостите. Шутът на Ната от бялата точка бе отразен от Димитър Георгиев. Бразилецът опита добавка, но Георгиев спаси и това положение.

Малко преди края на полувремето новото попълнение Един Бахтич имаше възможност да вкара трети гол, но прати топката в аут. 3 минути след това положение Уесли Ната стреля силно извън наказателното поле, но топката се удари в гредата.

През втората част Беласица успя да намали след точно изпълнена дузпа от Александър Милвшев. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Румен Гьонов в наказателното поле.
В 54-ата минута Един Бахтич стреля опасно от фаул и за малко да изненада вратаря на гостите, но топката излезе в аут.

В 58-ата минута гостите от Струмица изравниха чрез Давид Калпачки, който пусна топката покрай Мартин Димитров.

До края на срещата Царско село имаше няколко добри голови ситуации чрез Андерсон Кордейро, Маренго и Ндонгала, но така и не успя да стигне до победен гол.
Дебют за отбора направи новото попълнение Един Бахтич, който изигра пълни 90 минути. Лоша контузия получи Мирослав Будинов, който напусна терена едва 9 минути, след като се появи в игра на почивката.
Поради контузии в игра не се включиха защитниците Густаво Карбониери и Шарлестон, както и Антон Карачанаков и Антонио Георгиев.

Трима футболисти карат проби в Царско село – централният защитник Ламине Ба, полузащитникът Либан Абдулахи и познатия от престоя си в Ботев Пловдив Дудет Ндонгала. Тяхното бъдеще ще стане ясно до дни.

Бивш ас на Царско село подписа с новак в португалския елит

Андерсон Кордейро подсили Каза Пия

Бившият страж на Царско село Гуидо Гуериери: Искам да остана в България и да получа шанс да играя!

Той има над 150 мача в групата за Лацио в Серия "А"

Пулиезе от Царско село: Харесва ми българското първенство, искам да остана тук!

Бившият младежки национал на Швейцария е отворен за оферти

ТРАНСФЕРЕН УДАР: Царете взимат минал през Реал (Мадрид)

Халфът сега е собственост на италианския СПАЛ

Царско село взе още един италианец

19-годишният футболист ще играе под наем в българския отбор до края на сезона

Царско село привлече защитник от Серия "С"

Той ще играе при столичани под наем

Ботев размаза децата на Царско село за едно полувреме

"Канарчетата" спечелиха с 5:0

ЦСКА уреди контрола с Царско село

Минути преди началото на проверката "армейците" ще представят отбора си за пролетния полусезон

Царско село отмъква звездата на Септември (Сф)

Втородивизионният тим отказа да да пусне нападател при "царете"