13 от 13 за Марица след чиста победа над Славия

Треньорите на Марица си размениха ролите, като Владимир Орлов водеше мача, докато Иван Петков му асистираше от скамейката

Марица (Пловдив) записа 13-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ-жени. В съботната вечер в зала "Колодрума" шампионките се поздравиха над гостуващия Славия с 3:0 (25:16, 25:11, 25:12) след само 57 минути игра. С актив от 39 точки и 39:0 гейма и с две победи повече от основния си преследвач Левски, "жълто-сините" водят убедително във временното класиране. "Белите" остават на предпоследното 7-о място с 3 победи и 10 загуби.

Треньорите на Марица си размениха ролите, като Владимир Орлов водеше мача, докато Иван Петков му асистираше от скамейката. Основната шестица, с която домакините изиграха срещата, беше Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Александра Миланова, Силвия Андреева, Дима Ушева, Виктория Григорова и Славена Никова. Гостенките от Славия започнаха малко по-концентрирано и имаха инициативата в първите разигравания, но със серия от 8 поредни точки, сред които и два поредни аса на Андреева, пловдивчанки обърнаха от 5:7 до 13:7, след което спокойно се разпореждаха на терена до крайното 25:16, оформено с изненадваща атака по втора топка на разпределителката Шахпазова. Софиянки влязоха силно и във втората част и след два аса на Ася Динова поведоха с 3:0.

И този път не продължи дълго. При 4:4 резултатът вече беше изравнен, а след два поредни аса на Христоскова Марица вече водеше с 9:5. До 19:9 младият диагонал вече беше натрупала 8 точки в гейма. След 20:11 на линията за изпълнение на начален удар застана Миланова. С помощта и на три аса, от които два поредни за последните две точки, тя затвори гейма при 25:11. С отлична игра в нападение, особено на центъра Григорова, която наниза шест успешни атаки, шампионките поеха контрола и върху третия гейм и дръпнаха с голяма разлика, а победната точка за 25:12 отново бе записана директно от сервис, този път с автор Христоскова.

С актив от общо 18 точки, сред които 4 аса и 2 блокади, най-полезна за победата на Марица стана Добрина Христоскова. Александра Миланова добави 13 (3 аса), а Силвия Андреева – 12 (2 аса). Най-резултатна за Славия беше Никол Данкинова с 14 точки.

В програмата на НВЛ-жени предстоят срещи от допълнителните турнири, условно казано "третия дял" от редовния сезон. На 13 и 14 февруари (четвъртък и петък) от 16,00 часа в казанлъшката зала "Багира", Марица ще излезе съответно срещу ЦСКА и Славия.