Атлетико Мадрид сложи край на лошата си серия (ВИДЕО)

Домакините поведоха с първата си добра възможност в мача

Атлетико Мадрид сложи край на лошата си серия от 3 мача без победа в първенството. Тази вечер възпитаниите на Диего Симеоне измъкнаха минимална, но сладка победа с 1:0 в домакинството си на Гранада.

При липсата на тримата основни нападатели Жоао Феликс, Диего Коста и Алваро Мората, наставникът бе избрал дуото в атака да бъде съставено от Анхел Корея и Витоло. В крайна сметка аржентинецът се оказа героят на вечерта, като отбеляза победния гол в 6-ата минута.

Домакините поведоха с първата си добра възможност в мача. В 6-ата минута дълъг тъч намери Коке в наказателното поле, той без забавяне продължи към Анхел Корея, който отблизо вкара за 1:0.

В 26-ата минута мадридчани вкараха и второ попадение чрез Витоло, но то не бе зачетено заради засада.

Атлетико продължи да бъде по-активен и през втората част и в 54-ата минута Коке бе изпуснат да стреля отблизо от воле, но вратарят Аарон Ескандей направи блестящо спасяване.

Една от малкото възможности за Гранада дойде в 75-ата минута, когато Роберто Солдадо бе намерен на добра позиция и пробва изстрел с пета, но без да затрудни особено Ян Облак.

В 79-ата минута “Дюшекчиите” имаха нов шанс за гол, но диагоналният удар по земя на Корея попадна право в ръцете на Ескандей.

Все пак Атлетико взе победата и с 39 точки излезе на 4-ото място в класирането. Гранада пък остава на 10-ото място с 30 точки.
Хетафе помогна на Реал (Мадрид), след като спря Жирона (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до успех с 1:0