Рамос задмина Меси и Раул Гарсия по голове в поредни години

Капитанът на Реал бележи в испанския елит за 17-а последователна година

С гола си срещу Осасуна днес капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се разписа в испанския елит за 17-а поредна година, изпреварайки суперзвездата на Барселона Лионел Меси и 33-годишният ветеран на Атлетик Билбао Раул Гарсия, които за момента са били точни в 16 поредни години в Ла Лига. Също така това е 90-ият гол на Рамос за мадридчани.

33-годишният бранител вкара за родния си Севиля през 2003-а и 2004-а, а през останалите 15 години бележи за “Кралския клуб”. Днес той отбеляза попадението за 2:1 в полза на тима му в 38-ата минута, като интересното е, че според повечето испански медии той е трябвало да бъде изгонен с червен картон едва минута по-рано заради грубо влизане в глезена на Рубен Гарсия. Рамос получи жълт картон в 79-ата минута и игра до самия край на мача, завършил с разгромното 4:1 за Реал.

От официалния акаунт на ФИФА в Туитър пък отбелязаха, че през 2003-а, когато защитникът не успя да се разпише, младият му съотборник Винисиус Жуниор е бил на едва 3 години.