Как ще завърши Лудогорец - Интер?

09 февруари 2020 22:03 Велизар Антов

Селта напусна опасната зона с късен обрат (ВИДЕО)

Селта постигна драматичен обрат до 2:1 над гостуващия Севиля в мач от XXIII кръг на испанската Ла Лига и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите.

Юсеф Ен-Несири откри резултата за гостите в 22-ата минута, но домакините взеха пълния комплект точки след попадения на Яго Аспас (77) и Пионе Систо (90).

Така възпитаниците на Оскар Гарсия стигнаха до дебютен успех от месец ноември насам.

Те можеха да поведат още в петата минута, когато Яго Аспас стреля над гредата, а в осмата Серхио Ескудеро центрира и Юсеф Ен-Несири пропусна страхотна възможност.

Новото попълнение на андалусийци се реваншира в 22-ата минута, когато прехвърли вратаря на домакините и откри резултата.

Малко преди паузата Лукас Окампос пропусна да удвои, а след паузата Селта вкара две безответни попадения.

Първо обаче реферите отмениха едно такова на Ен-Несири заради засада.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Яго Аспас напредна отдясно и от малък ъгъл насочи към вратата, а Диего Карлос отклони в мрежата за 1:1.

В 91-ата минута Пионе Систо получи отляво и реализира победния гол с помощта на гредата за крайното 2:1.

След него Селта събра 20 точки, с две повече от първия изпадащ Майорка, докато Севиля остана на петото място с 39 в актива си, колкото има и четвъртият Атлетико Мадрид.