Билбао на крачка от финал (ВИДЕО)

Единственото попадение в срещата падна в 42-ата минута

Атлетик Билбао е на крачка от финала за Купата на края в Испания. Баските спечелиха само с 1:0 Гранада на свой терен, но изпуснаха един куп голови положения.

Единственото попадение в срещата падна в 42-ата минута. Уилямс влезе остро в наказателното поле на гостите, пусна успореден пас и Икер Муняин успя да отбележи на празна врата. Положението не мина без разглеждане от ВАР системата заради съмнения за засада при паса към Уилямс. Попадението обаче бе зачетено.

През второто полувреме обаче ВАР отне втори гол на Билбао. Андер Капа намери топката от границата на наказателното поле и с хубав удар я изпрати в мрежата на съперника. Реферът преразгледа ситуацията, в която се оказа, че Иняки Уилямс е бил в положение на засада и голът не бе зачетен.

В крайна сметка Билбао спечели с минималното 1:0, въпреки очевидно по-добрата игра от Гранада. Реваншът е на 5 март.