Милена Тодорова влезе в топ 30 на Световното по биатлон

Норвежка спечели титлата в спринта на 7,5 км

Спринтът на 7.5 км при дамите беше първото индивидуално състезание от световното първенство по биатлон, което се провежда в Антхолц-Антерселва (Италия).

Милена Тодорова записа добър резултат в динамичната дисциплина. Младата ни биатлонистка от Троян завъртя само една наказателна обиколка в хода на надпреварата и завърши на 27-а позиция в крайното класиране. Тройната медалистка от световното за девойки Тодорова се класира за преследването в неделя.

Още две българки взеха участие в състезанието. Даниела Кадева и Мария Здравкова сбъркаха по три пъти и се класираха съответно 81-ва и 85-а.

Златното отличие в надпреварата е за норвежката Марте Олсбу-Ройзеланд, която сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа.

Сребърното отличие спечели Сюзан Дънкли, която повали всичките 10 мишени, но финишира на 6.8 секунди след победителката. Тя е световна вицешампионка в масовия старт от 2017 година. Американката загуби преднината си от 13 секунди по последната обиколка и остана втора.

Трета изненадващо се нареди чехкинята Луцие Хърватова с една грешка в стрелбата и пасив от 21.3 секунди.