Десет от Лестър удържаха точката на "Молиню" (ВИДЕО)

Уулвърхемптън не успя да пречупи "лисиците" в мач без голове

Уулвърхемптън и Лестър не излъчиха победител в първи мач от 26-ия кръг във Висшата лига. Двата тима направиха 0:0 на „Молиню“, като „вълците“ отбелязаха гол в края на първата част, който обаче бе отменен заради засада, маркирана след проверка с ВАР. Гостите останаха с човек по-малко в 76-ата след червен картон на Чаудури, но успяха да запазят суха мрежа и си тръгнаха с точка. След равенството Лестър се доближи на точка от втория Манчестър Сити, който е с 51 в актива си. Уулвс измести Евертън от седмата позиция и вече е на точка от Топ 6.

В 9-ата минута Тилеманс отправи далечен удар, топката се отклони в главата на Боли, а Руи Патрисио трябваше да плонжира, за да опази мрежата си суха.

Две по-късно „вълците“ организираха добра контраатака, която завърши с коварен шут по земя на Диого Жота към далечния ъгъл, но Шмайхел изби с крак.

Союнчу пробва удар в глава от малък ъгъл в 24-ата, но прати във вратаря на домакините.

В 36-ата Дохърти бе ударен лошо от Мадисън, но все пак, въпреки контузията, продължи двубоя.

В 43-ата домакините стигнаха до попадение. Педро Нето изпълни къс корнер и направи двойно със свой съотборник, последва центриране към далечната греда, където Дохърти отклони с глава за Боли, като котдиворецът прати в мрежата зад Шмайхел. Голът обаче бе отменен заради много тънка засада на Нето, малко след изпълнението на корнера.

Гостите бяха по-активни в първите минути след почивката, като „лисиците“ на два пъти притесниха сериозно отбраната на Уулвърхемптън. В 50-ата Рикардо Перейра преодоля Джони Кастро, но бе затворен от друг бранител и стреля във външната страна на мрежата.

В 51-ата „вълците“ получиха право да изпълнят фаул на метър-два от наказателното поле, но Саис прати в стената.

Тилеманс обстрелва вратата на домакините в 55-ата, но шутът му бе в обсега на Патрисио.

В 76-ата Хамза Чаудури се подхлъзна, след което фаулира Дендонкер, за да спре опасна атака на „вълците“. Нарушението му бе санкционирано с жълт картон, който бе негов втори и Лестър остана с човек по-малко.

В 90-ата минута Хименес засече с глава центриране от корнер, а топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В последната минута от добавеното време Шмайхел показа класа и парира опасен удар.

Така „вълците“ не успяха да се възползват от численото си предимство и взеха само точка от двубоя днес.