Берое спечели историческа първа Купа на България

Старозагорки биха Монтана 2003 на финала в София

Берое завоюва първа Купа на България в своята история. Пред препълнените трибуни в зала “Триадица” селекцията на Таня Гатева отказа миналогодишния носител на трофея Монтана 2003 с 60:45 във финала.

Така Берое взе реванш за загубения преди година мач за отличието с 51:58. Купата е първа и за Таня Гатева начело на тима.

Старозагорки бяха по-концентрирани в началото и след 10 минути игра вече водеха с 24:12 чрез Теодора Динева и Радослава Бъчварова. Ниската резултатност се настани през втория период, като двата състава си отбелязаха общо 17 точки, а на голямата почивка Берое продължи да води с 32:19.

След паузата Монтана 2003 намали пасива си до 6 точки чрез Христина Иванова и Габриела Николова. Няколко успешни акции на Радослава Бъчварова пък върнаха двуцифрения аванс на Берое за 48:38. През последните 10 минути стрелбата на шампионките от разстояние не вървеше, а старозагорки увеличиха преднината си до 15 точки чрез Гергана Иванова и Виолина Кочева.

Теодора Динева се отчете с 20 точки и 9 борби за Берое. Радослава Бъчварова добави 13 и 5 борби. Виолина Кочева и Гергана Иванова реализираха по 10 точки. Жаклин Златанова овладя 14 борби плюс 5 точки.

Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана 2003 с 20 точки. Виктория Стойчева остана с 12.